Tom Ford basına kapalı özel defile yaptı, mankenler Beyoncé, Emmanuelle Seigner, Rita Wilson ve +

Tom Ford’un uzun yıllardan sonra kadın modasına geri dönüşü sabırsızlıkla bekleniyordu. Sonunda 2011 Yaz sezonu için Madison Caddesi mağazasındaki özel defileyle bu dönüş muhteşem oldu. Yani öyle olmuş, anlatıldığına göre, çünkü defileyle ilgili görseller kimsenin elinde yok. İçeri sadece bir özel fotoğrafçının alınmasına izin verilmiş. Seyirciler sadece 100 kişiymiş, siyah takım elbiseli garsonlar onlara şampanya ikram etmiş. Podyumda yürüyenler de mankenlerden ziyade ünlü sanatçılar, mesela Beyoncé Knowles, Emmanuelle Seigner, Lauren Hutton, Rita Wilson, Rachel Feinstein, Marisa Berenson, Daphne Guinness, Rinko Kikuchi, Lisa Eisner, Farida Khelfa, Lou Doillon ve birkaç süpermodel mesela Joan Smalls, Liya Kebede, Amber Valletta, Daria Werbowy ve Stella Tennant. Defile eski usül yapılmış yani mankenler yürürken Tom Ford kıyafetleri seyirciye uzun uzun anlatmış. Ben böylesini Yeşilçam filmlerinden birinde görmüştüm. Defilenin sonunda Bryan Ferry’den “Slave to Love” çalmış.

Siyah ipekten veya leopar desenli zarif pantolon takımlar, transparan bluzlarla siyah akşam elbiseleri, korseler, parçalı tüller, kalem etekler, ipek, kadife, şifon, tüyler, altın mücevherler, bilekten bağlı stilettolar, sivri topuklar ve dikişli siyah çoraplar koleksiyonda görülmüş. Yani fazla bir şey anlaşılmıyor anlatılanlardan, bunlar birçok koleksiyonda görülüyor zaten, merak edilen bunlara Tom Ford yorumu zaten.

Defileyle ilgili fotoğraflar, koleksiyonun satışa sunulacağı Ocak 2011’den önce görülemeyecekmiş. Maksat kıyafetlerin çalınmasının engellenmesi.

CEVAP VER