Singer ile dikiş diktik, kıyafet tasarladık

3

Geçen hafta harika bir etkinlikteydim. Bumerang Deneyim Günleri kapsamında Singer yetkilileriyle buluştuk. Bize önce Singer’in misyonu ve gelecekteki projeleri anlatılıp dikiş makineleri gösterildi, ondan sonra her birimiz kumaş, süslemeler, bordürler, iplikler vesaire seçip bunlarla dikiş dikmeye başladık.

18Singer, artık sosyal medyada daha aktif olacakmış. Dikiş dikmenin gençler arasında yaygınlaşması için çalışmalar yapıyorlarmış, ayrıca okullara eskiden olduğu gibi dikiş dersinin konması için bakanlıkla görüşmelerde bulunuyorlarmış. Yurtdışında sıkça görülen insanların gidip dikiş dikebildikleri dikiş cafelerden bir tane Gaziosmanapaşa’da açmışlar. Bize ayrıca dikiş dikmenin faydaları anlatıldı, örneğin psikologlar bir terapi unsuru olarak dikiş dikmeyi öneriyorlarmış.

40Bu etkinlikle dikiş makinelerini yakından inceleme olanağını gördük ve bu alanda en son teknolojik gelişmelere tanık olduk. Dikiş makineleri konusunda fazla bilgim yok, en son çocukluğumda komşularda görmüştüm. O zamandan bu yana yapılan teknolojik gelişmeler topluca bir anda karşıma çıkınca son derece şaşırdım tabii. Dijital teknoloji makinelerin artık ayrılmaz bir parçası olmuş. Örneğin istediğiniz tür dikişi ekrandan seçebiliyorsunuz, makine buna göre dikişi dikiyor. İster düz, ister zigzaglı, ister desenli dikişler yapabiliyorsunuz ki, bu desenlere küçük bir örneği yukarıdaki fotoğrafta görebilirsiniz.

12Tabii sadece dikiş değil, nakış için de kolaylıklar var, örneğin istenen nakış modeli makineye yüklenebiliyor ve makine bunu otomatik olarak dikebiliyor. Eskiden elle nakış diken komşularımızı gözümde canlandırdım. Singer’de ayrıca kıyafet ütülemek için özel askı ve makine de var.

34

31Bu etkinlikte birçok blogger güzel kıyafetler pançolar etekler diktiler. Ben yastık kılıfı diktim, onu da yavaş diktim, ayrıca kötü diktim. Üstelik dikerken dikiş iğnesini kırmayı da başardım fotoğrafta gördüğünüz üzere. Olsun hiç üzülmüyorum, öğrenince daha güzellerini dikerim. Pozitif olalım. Hayat güzel.

35Onda Gördüm Nazlı’nın yastıkları elbette daha güzel oldu:)

41Yastık diken bir başka blogger, Reyhan’la Her Şey blogunun sahibi Reyhan’dı. Onun da yastığı mağazalardan alınmış gibi görünüyordu.

Balköpüğü Blog Merve ile Nimo Stylo Ceren

Untitled-1

Üşengeç Şef Dilek

Untitled-2

38

Etkinlikte işte böyle çalıştık

4891621